Reklama
 • Piątek, 8 sierpnia 2014 (15:32)

  Nawet dorośli dziś miłośnicy tego serialu, gdy tylko usłyszą basowy głos Macieja Zembatego, mówiącego „Witaj, Dariuszu”, siadają przed telewizorami, jak pod wpływem egipskiego zaklęcia. Co więcej, ta produkcja z połowy lat 80. wciąż podoba się młodym widzom.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Czwartek, 7 sierpnia 2014 (08:05)

  Wserialu Kariera Nikodema Dyzmy Bronisław Pawlik (†76) zagrał Leona Kunickiego, przedsiębiorcę krętacza. Niewątpliwie była to jego popisowa kreacja. – To jeden z nielicznych negatywnych bohaterów, jakich przyszło mi zagrać – mówił. – Grając go, pamiętałem o starej zasadzie, że w dobrych trzeba znaleźć coś złego, a w złych coś dobrego.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 1 sierpnia 2014 (12:00)

  Do dzisiejszego dnia Barbarę Brylską (73) otacza legenda najpiękniejszej aktorki i jednej z największych gwiazd filmu. Dla wielu widzów stała się symbolem seksu, nazywano ją polską Brigitte Bardot. W serialu Kariera Nikodema Dyzmy wcieliła się w Evitę, damę do towarzystwa. – To była jedna z takich ról, która miała służyć ozdobie ekranu – mówi z uśmiechem aktorka.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Wtorek, 29 lipca 2014 (14:18)

  Wybitne kreacje aktorskie, przepiękne plenery i mieszkańcy Lipiec jako statyści. Serial Jana Rybkowskiego ma ponad 40 lat i jest legendą. W dodatku zachwyca kolejne pokolenia telewidzów.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Wtorek, 29 lipca 2014 (14:17)

  Nadchodzi czas letnich przygód i wakacyjnych podróży. Stacje telewizyjne przygotowały serialowe propozycje w stylu retro. Przypomnimy sobie produkcje z dawnych lat.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Wtorek, 29 lipca 2014 (11:41)

  – Zrezygnowałem z teatru, bo UB „obsadzało” mnie wyłącznie w roli... halabardnika, więc wolałem rolę niezależnego działacza opozycji. Widocznie los chciał, bym robił w życiu coś innego, bardziej pożytecznego – mówi Maciej Rayzacher, którego zapamiętaliśmy jako śmiertelnego wroga pułkownika Dowgirda z „Czarnych chmur”.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Wtorek, 29 lipca 2014 (08:00)

  Chociaż już wcześniej udowodnił, że jest utalentowanym aktorem, prawdziwe uznanie przyniosła mu rola Zygmunta Krzepickiego w serialu Kariera Nikodema Dyzmy. Jerzy Bończak (65) zagrał przebiegłego sekretarza, pieszczotliwie nazywanego Zyziem.

  Czytaj więcej Komentarzy:2
 • Wtorek, 22 lipca 2014 (15:00)

  W ostatnich latach mówiono o problemach gwiazdy z alkoholem. Po blisko 30 latach rozpadło się jej małżeństwo z Markiem Trojanowskim (64), z którym ma córkę Roxannę (23). Mimo zawirowań uważa się za osobę spełnioną. Gdyby dane jej było przeżyć życie jeszcze raz, to chciałaby mieć więcej dzieci.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 21 lipca 2014 (14:53)

  Pokazany po raz pierwszy w 1977 roku od razu przyciągnął tłumy przed telewizory. – To najlepszy obraz wojny, jaki widziałem – mówili jedni. – To nie zwykły serial, to prawdziwe arcydzieło – dodawali inni.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 18 lipca 2014 (11:05)

  Pomysł na komediową serię o pierwotnym tytule „Nasz dom”, której centralną postacią jest karierowicz Stanisław Anioł, narodził się w 1979 roku. Mimo to pierwszy klaps na planie padł dopiero we wrześniu dwa lata później.

  Czytaj więcej Komentarzy:0