Reklama
 • Piątek, 13 września 2013 (15:05)

  W Alternatywach 4 zagrał dźwigowego Zygmunta Kotka. Co ciekawe, na planie filmowym sam operował dźwigiem! – Podczas jakiegoś spotkania w jednej z fabryk, na prośbę dyrektora przeniosłem półtonowy ciężar z jednego miejsca na drugie. Gdy wykonałem zadanie, dostałem uprawnienia operatora i kierowcy dźwigu – wspomina Kazimierz Kaczor (72). W roli Zygmunta Kotka zyskał sympatię widzów. Serialowy dźwigowy okazywał się niezastąpiony podczas sąsiedzkich przepro

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Czwartek, 12 września 2013 (10:00)

  Lata 80. to był złoty okres dla polskiej komedii erotycznej. Najlepsze filmy z tamtych lat przypomni 17 sierpnia Kino Polska. Szykuje się długi i wyjątkowo przyjemny wieczór!

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 11 września 2013 (10:06)

  Rola Kotkowej w Alternatywach 4 była dla niej wręcz stworzona. A Krystyna Tkacz (66) była jedną z ulubionych aktorek Stanisława Barei.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 6 września 2013 (10:05)

  Trudno zapomnieć ją w roli Zosi, gospodyni profesora Dąb-Rozwadowskiego (Mieczysław Voit), gdy w drodze do śmietnika, wymachując wiadrem, wyśpiewywała fałszując wniebogłosy: Mam ochotę na chwileczkę zapomnienia.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Czwartek, 5 września 2013 (14:05)

  TVP POLONIA • Sobotagodz. 11.10 Serial w reżyserii Janusza Morgensterna jest ada- ptacją dwóch pierwszych tomów powieści „Kolumbowie. Rocznik 20” Romana Bratnego, który napisał także scenariusz do tej produkcji. Opowiada o polskim ruchu oporu przeciw hitlerowskim okupantom. Głównymi bohaterami są dwudziestoletni chłopcy, wplątani nagle w dramatyczną historię narodu i zmuszeni do podejmowania trudnych, nierzadko tragicznych decy

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Czwartek, 5 września 2013 (12:05)

  W Alternatywach 4 Janusz Gajos (74) zagrał Jana Winnickiego, człowieka, który w tamtych czasach mógł wszystko. Mieszkanie załatwił sobie w kwadrans. Szybko też zyskał poważanie wśród mieszkańców, gdyż szastał talonami na samochody. Wszyscy wiedzieli, że towarzysz Winnicki posiadacz willi, po rozstaniu z żoną rozpoczyna nowe życie u boku kochanki Joli. Wszyscy też zmartwili się, kiedy ich wpływowy sąsiad w końcu popadł w niełaskę i otrzymał posadę konsula w Hondurasie.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Czwartek, 5 września 2013 (10:05)

  Po raz kolejny możemy śledzić losy słynnego zbójnika!

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Wtorek, 3 września 2013 (15:00)

  Bohaterką jest 13-latka pełna radości życia. Jednak w obliczu kłopotów musi szybko dorosnąć. Panna z mokrą głową oznacza dziewczynę o dużym temperamencie, która często działa szybciej, niż myśli. Taka właśnie jest Irenka Borowska. Jej dzieciństwo w domu rodzinnym było szczęśliwe, aż do momentu, w którym okazuje się, że jej ojciec popadł w długi. Pan Henryk musi po kawałku wyprzedawać majątek wierzycielowi, Zgierskiemu (Sławomir Orzechowski). Kiedy nie mają już prawie nic, na

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Wtorek, 3 września 2013 (13:00)

  To pierwszy serial o Warszawie lat okupacji i walce młodych akowców w ruchu oporu.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 30 sierpnia 2013 (14:00)

  To już ostatnia odsłona dwóch seriali dla młodzieży, które przypomniała nam Dwójka. Musimy rozstać się z Pikadorem (Henryk Gołębiewski), bohaterem "Wakacji z duchami", a także z królewiczem Lulejką i Rózią, czyli centralnymi postaciami "Pierścienia i róży".

  Czytaj więcej Komentarzy:0