Reklama
  • Wtorek, 18 listopada 2014 (11:05)

    Agnieszka Pilaszewska i Cezary Żak. Para z "Miodowych lat"

Alina i Karol Krawczykowie przez cztery lata rozbawiali widzów do łez. Później aktorkę zastąpiła żona Cezarego, Katarzyna Żak.

Któż nie pamięta infantylnego, lekko nierozgarniętego, a do tego mocno otyłego Karola Krawczyka oraz jego uroczej, inteligentnej i dowcipnej żony Aliny z „Miodowych lat”? Serial był niezwykłym jak na polskie warunki przedsięwzięciem, gdyż nagrywano go z publicznością na żywo. Powstawał na deskach Teatru Żydowskiego w Warszawie, na obrotowej scenie, dzięki której możliwa była szybka zmiana scenografii.

Jednak sukces produkcji, która w latach 1998 – 2002 okazała się niekwestionowanym telewizyjnym hitem, to przede wszystkim doskonały dobór aktorów. Agnieszka Pilaszewska i Cezary Żak (podobnie jak druga serialowa para: Dorota Chotecka i Artur Barciś, czyli Danuta i Tadeusz Norek) stworzyli niezapomniany duet.

Reklama

Po odejściu Agnieszki Pilaszewskiej z serialu w rolę Aliny Krawczyk wcieliła się żona Cezarego Żaka Katarzyna.

Musiała udawać szczęśliwą, gdy jej córka miała operację

Zarówno Agnieszka Pilaszewska, jak i Cezary Żak wspominają pracę przy produkcji „Miodowych lat” jako wspaniałą przygodę. – Ale harówa przy nim była – przyznaje pani Agnieszka – tydzień pracy zwieńczony całodziennym nagraniem.

Mimo ogromnej popularności i satysfakcji, jaką dawała jej gra w tym serialu, aktorka z dnia na dzień rozstała się z produkcją. Nigdy nie wyjaśniła powodów swojego odejścia, lecz w jednym z wywiadów przyznała, że jej 4-letnia wówczas córka Kornelia poważnie zachorowała.

– Grałam Alinkę, która wróciła do domu na rauszu, w szampańskim humorze, dwie godziny po tym, jak moja córka wyjechała z sali operacyjnej. (...) A w przerwach siedziałam za kulisami, z głową między kolanami, żeby łzy kapały na wykładzinę i nie psuły makijażu (...) Dzisiaj mam o to do siebie żal – powiedziała aktorka.

Prawdopodobnie to właśnie problemy zdrowotne córki sprawiły, że pani Agnieszka musiała się pożegnać z serialem. Producenci nie do końca rozumieli jej rodzinną sytuację i nie wykazywali ponoć współczucia. Aktorka popadła z nimi w konflikt. Po latach jednak bagatelizuje całą sytuację: – Chyba dostałam szajby, skoro mnie wyrzucili – żartuje pani Agnieszka.

Najbardziej udane pary polskiego show-biznesu

Dziś Kornelia wyrosła na piękną nastolatkę. Jest owocem związku aktorki i byłego korespondenta wojennego, a obecnie scenarzysty Macieja Maciejewskiego.

Pani Agnieszka wyznała w jednym z wywiadów, że męża wybrała dla niej ukochana jamniczka. Suczka nigdy nie akceptowała obcych, zaś ze scenarzystą od razu się zaprzyjaźniła. To za namową męża aktorka prawie zupełnie zrezygnowała z aktorstwa (czasem zdarza jej się przypomnieć o sobie widzom, ale raczej odrzuca propozycje, wciąż czeka na te wartościowe) i zajęła się, podobnie jak mąż, pisaniem scenariuszy.

Na podstawie jednego z nich powstał serial „Przepis na życie”. Cezary Żak w przeciwieństwie do swojej serialowej partnerki z „Miodowych lat” z powodzeniem spełnia się w aktorstwie. On i jego żona Katarzyna poznali się jeszcze w czasie studiów w szkole teatralnej we Wrocławiu, podczas jednego z obozów. Niektórzy twierdzą co prawda, że wspólna praca im nie służy (oprócz „Miodowych lat” zagrali razem również w serialach: „Klan” i „Ranczo”), lecz oni i tak są szczęśliwi. W zeszłym roku obchodzili trzydziestą rocznicę ślubu. Doczekali się córek: Aleksandry (26) i Zuzanny (19), które „na szczęście”, jak mówią rodzice, nie poszły w ich ślady i nie zostały aktorkami.

MH

Życie na gorąco
Więcej na temat:Agnieszka | Cezary | Cezary Żak | cezary | para

Zobacz również

  • Może i śmieszy, może i jest propagandowo-naiwny, ale dla wielu to sentymentalny rzut oka na lata młodości, gdy 07 był naszym swojskim Columbo czy Kojakiem. Serial „07 zgłoś się” kończy 40 lat. więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.