Reklama
  • Wtorek, 10 marca 2015 (11:00)

    Aleksandra Woźniak i Cezary Pazura grali w „13 Posterunku”

Kto by pomyślał, że 41-odcinkowy serial komediowy o bandzie policjantów „specjalnej troski” z „13 Posterunku” odniesie tak ogromny sukces.

Zakochany w swoim psie Pershingu (pies w rzeczywistości był suką) komendant Władysław Słoik (w tej roli Marek Perepeczko), wzorowany na Arnoldzie Schwarzeneggerze starszy posterunkowy Arnie (Piotr Zelt), niemal niewidomy alkoholik Stępień (Marek Walczewski) – to tylko część załogi umiejscowionego w Warszawie niedaleko fikcyjnych ulic Kawalerowicza, Lubaszenki, Hoffmana i Zanussiego posterunku.

Pewnego dnia (w pierwszym odcinku) dołącza do nich młody posterunkowy Cezary Cezary (Cezary Pazura). Piękna policjantka Kasia (Aleksandra Woźniak) zakochuje się w nim od pierwszego wejrzenia, ale Cezary jest zajęty (do 29. odcinka jego miłością jest prostytutka Jola, grana przez Dorotę Chotecką). W każdym odcinku Kasia walczy o uczucie Czarka, pomagając mu przy okazji w coraz większych kłopotach, w które zawsze niechcący wpada…

Rola powstała specjalnie dla Cezarego Pazury

Reklama

Serial premierowo emitowany był w latach 1998 – 2000. Rola głównego bohatera została wymyślona przez reżysera Macieja Ślesickiego specjalnie dla jego ulubionego aktora Cezarego Pazury (52). Reżyser miał już za sobą sukcesy filmów kinowych „Tato” i „Sara”, które powstały pod skrzydłami producenta Lwa Rywina i jego firmy Heritage Films.

„13 posterunek” był kontynuacją współpracy Ślesickiego i Rywina. Reżyser w obu tych filmach powierzył duże role drugoplanowe Pazurze. W „13 Posterunku” postawił głównie na jego komediowy talent. I nie pomylił się. Główną rolę kobiecą Maciej Ślesicki powierzył 22-letniej wówczas niezawodowej aktorce Aleksandrze Woźniak. Wcześniej zagrała niewielkie epizody w kilku produkcjach i główną rolę kobiecą (dziewczęcą) w filmie dla dzieci „Sposób na Alcybiadesa”.

Intensywna praca na planie „13 Posterunku” zbliżyła Macieja Ślesickiego i Aleksandrę Woźniak. Młodziutka aktorka była już wówczas po dwóch rozwodach. Pierwszy ślub wzięła z kolegą z liceum, drugi – z Tomaszem Kuszłejko. Związek z reżyserem również nie przetrwał próby czasu. Rozpadł się krótko po zakończeniu emisji „13 Posterunku”.

Aktorka dostała później rolę w „Szpitalu na perypetiach”, a także w „Złotopolskich”. W 2004 roku urodziła córki, bliźniaczki Annę i Julię, ale związek z ich ojcem Piotrem również nie przetrwał. W lipcu zeszłego roku aktorka poślubiła swojego obecnego partnera Szymona.

Cezary Pazura już w szkole teatralnej słynął z komediowego talentu. Mówiono, że ma twarz z gumy. Mimo to przed udziałem w „13 Posterunku” grywał głównie w dramatach.

Dał żonie rolę w swoim filmie

Prywatnie był wóczas związany z Ukrainką Weroniką Marczuk (jego pierwsze małżeństwo z Żanetą, z którego ma córkę, 24-letnią Anastazję, nie przetrwało).

Po uzyskaniu kościelnego unieważnienia małżeństwa w 2003 roku aktor poślubił Weronikę. 4 lata później rozwiedli się, a aktor związał się z młodszą o 25 lat Edytą Zając, z którą ma córkę Amelię (5) i syna Antoniego (2). Ślub wzięli w 2009 roku. Edyta zagrała epizod w debiucie reżyserskim męża – komedii „Weekend”, która została źle przyjęta przez krytyków. Dziś aktor zarabia głównie swoim komediowym talentem – od kilku lat jeździ z kabaretowym repertuarem po całej Polsce.

MH

Życie na gorąco

Zobacz również

  • Piosenki zaśpiewała Kora z zespołem Maanam. W obsadzie zgromadzono wyjątkowo dużo wybitnych aktorów, a dla Zbigniewa Zamachowskiego był to początek wielkiej kariery. Tekst: Sławomir Koper więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.