Reklama
  • Środa, 28 sierpnia 2013 (11:05)

    Alternatywy 4 Jerzy Kryszak: Nieustanne życie na walizkach

Znany jest głównie jako kabareciarz, nie mogło go więc zabraknąć w komediowym serialu Alternatywy 4. Jerzy Kryszak (63) zagrał tam doktora Zdzisława Kołka. Grający z nim aktorzy do dziś wspominają, że rozśmieszał ich do tego stopnia, że trzeba było robić dużo powtórek…

Niezwykłe losy aktorów najpopularniejszych seriali

Jerzy Kryszak krakowską szkołę teatralna ukończył w 1974 roku, zagrał w ponad 40 filmach i serialach i ma bogaty dorobek teatralny. Jednak od 1983 roku to kabaret stał się domeną jego artystycznych działań. Sam tłumaczy, że był rozczarowany brakiem propozycji.

Reklama

– Obecne zajęcie wydaje mi się bardziej pełne i sensowniejsze – ocenia. Od lat jest etatowym kpiarzem, satyrykiem i parodystą. Wytyka rodakom głupotę i przywary. I wciąż jest taki sam: z wąsami i długimi włosami.

Stara się nie przenosić spraw zawodowych

Ma zasadę, że stara się nie przenosić spraw zawodowych na grunt rodzinny. Wiadomo, że jego pierwszą małżonką była aktorka Anna Chitro, poznana podczas studiów. To ona zagrała żonę Kołka. Z romansu z aktorką Tatianą Kołodziejską ma syna Pawła. Potem długo nie mógł sobie znaleźć miejsca. W wywiadach żartował, że nie ma dachu nad głową, i apelował do widzów, żeby znaleźli dla niego jakiś kąt. Tym apelem przejęły się szczególnie kobiety.

Po bliższym poznaniu był ślub

Pewnego dnia na sekretarce zastał wiadomość od Agnieszki… Kryszak, która bardzo chciała go poznać, gdyż nosili to samo nazwisko. Po bliższym poznaniu był ślub, budowa wspólnego domu w ychowanie dwóch synów: Kuby (23) i Kamila (19).

Ostatnio jednak aktor widywany jest z atrakcyjną brunetką. W codziennym życiu jest przeciwieństwem swojego kabaretowego wizerunku. Lubi się schować w domu i milczeć, bo jego ostatnie 35 lat to nieustanne życie na walizkach. – Nie znoszę marnotrawienia czasu – zwierza się. – Gdy stoję w korkach, klnę jak szewc.

JA

Więcej na temat:Jerzy Kryszak | Nie | Życie | mila

Zobacz również

  • Może i śmieszy, może i jest propagandowo-naiwny, ale dla wielu to sentymentalny rzut oka na lata młodości, gdy 07 był naszym swojskim Columbo czy Kojakiem. Serial „07 zgłoś się” kończy 40 lat. więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.