Reklama
  • Czwartek, 23 października 2014 (12:05)

    Bohdan Łazuka - Śpiewak z klubu Oaza w Karierze Nikodema Dyzmy

Bohdan Łazuka (76) z ogromną łatwością wciela się niemal w każdą postać. A kiedy w jego role wpisane są popisy wokalno-taneczne, odczuwa pełnię zawodowego szczęścia.

Tak właśnie było, gdy zagrał śpiewaka i tancerza z klubu Oaza w Karierze Nikodema Dyzmy. – Rola, choć skromna, miała sporo wdzięku. No i splatała się z moją prawdziwą osobowością – wspomina pan Bohdan.

Reklama

W serialu zaśpiewał utwór Dulcynea i po ponad 30 latach, podczas swoich występów, nadal proszony jest o jego wykonanie. Serialowa piosenka jest z nim tak samo kojarzona, jak inne jego przeboje, m.in.: Bohdan, trzymaj się, czy Już taki ze mnie zimny drań. Nie bez powodu nazywany jest rodzimym Frankiem Sinatrą.

Pierwsze zawodowe kroki stawiał w Kabarecie Starszych Panów. Najbardziej znane filmy z jego udziałem to: Małżeństwo z rozsądku, Nie lubię poniedziałku czy Piłkarski poker. Publiczność od początku pokochała go za luz i poczucie humoru.

– Humor odziedziczyłem po ojcu, który odszedł mając 85 lat. Mam nadzieję, że mój nekrolog nie pojawi się wcześniej – żartuje pan Bohdan.

Najwięcej plotek na swój temat słyszy zazwyczaj w taksówkach. – Nigdy ich nie dementuję. Nie jestem dolarem, żeby się wszystkim podobać – kwituje rozbrajająco.

Stałość w uczuciach nigdy jednak nie była jego mocną stroną. O swoich 5 żonach i 4 rozwodach mówił już tyle razy, że nie chce się powtarzać. Jego dzieci: Adam (41) i córka Olga (31) unikają mediów. A on jest dumny ze swoich dwóch wnuków: Tadeusza (18) i Andrzeja (4). Nie myśli o emeryturze. Nadal wykłada w szkole teatralnej, pojawia się w serialach i na estradzie.

– Może już nie zapełniam całych stadionów, ale widownia o mnie nie zapomniała – mówi.

JA

Zobacz również

  • Wszystkie postacie w serialu „Polskie drogi” (1976) były zagrane tak przekonująco, że niektórzy widzowie nie odróżniali fikcji od rzeczywistości. Gdy Henryk Talar, który wcielał się w... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.