Reklama
  • Poniedziałek, 18 maja 2015 (10:00)

    Dom – tak powstawał serial

Nie było w historii polskiej telewizji serialu równie epickiego jak dom. Opowieść o mieszkańcach Złotej obejmuje kilka dziesięcioleci.

To już 35 lat, odkąd telewizja wyemitowała pierwszy odcinek „Domu”, dzieła, które stało się legendą. TVP Seriale z okazji rocznicy pokaże program o jego powstawaniu.

Czego nie wiesz o „Domu”…

Na kim wzorowali się scenarzyści (Jerzy Janicki i Andrzej Mularczyk), tworząc postaci głównych bohaterów, dlaczego reży serem został Jan Łomnicki i jak wyglądał casting (wtedy zwany zdjęciami próbnymi)? Tego i wielu innych ciekawych faktów dowiemy się z programu „Dom – tak powstawał serial”.

… a co zapamiętasz na zawsze

Reklama

Historia prawego chłopaka z Sierpuchowa, który przyjechał do stolicy, by się w niej zawieruszyć ze względu na ciążący na nim wyrok podziemnego trybunału, chwyciła widzów za serca.

Andrzej Talar, powtarzający „Wiśta wio, łatwo powiedzieć”, uwielbiany dozorca pan Popiołek (Wacław Kowalski), „warsiawski” cwaniaczek Henio Lermaszewski, ideowy działacz partyjny Jasiński czy doktor Kaza- nowicz (Tadeusz Janczar), który przeżył Oświęcim… Kamienic z takimi lokatorami w Warszawie już nie ma. Ale dzięki serialowi wiemy, że istniały.

Super TV

Zobacz również

  • Piosenki zaśpiewała Kora z zespołem Maanam. W obsadzie zgromadzono wyjątkowo dużo wybitnych aktorów, a dla Zbigniewa Zamachowskiego był to początek wielkiej kariery. Tekst: Sławomir Koper więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.