Reklama
  • Poniedziałek, 20 października 2014 (10:00)

    Ewa Szykulska zagrała Lalę Koniecpolską w Karierze Nikodema Dyzmy

Chociaż Ewa Szykulska (65) nie lubi wracać do przeszłości, w przypadku serialu Kariera Nikodema Dyzmy robi wyjątek. Ogląda każdą telewizyjną powtórkę i zawsze się wzrusza.

– Kiedy oglądam swoje miłe ciałko, to ogarnia mnie żal, że już nigdy nie będę taka śliczna – wyznaje z rozrzewnieniem i charakterystycznym dystansem do siebie. W serialu wcieliła się w szaloną hrabinę Lalę Koniecpolską. Nikodem Dyzma robił na niej wielkie wrażenie…

Aktorka z rozbawieniem wspomina ognistą scenę, w której z trzydziestoma innymi kobietami przyodzianymi w zwiewne woale, flirtowała z tytułowym bohaterem. – Szkoda, że cenzorzy wycięli kilka ujęć – śmieje się.

Reklama

– Ale chyba uznali, że za bardzo prześwitywały nam biusty. Łaskawy los obdarzył ją dużym talentem i… charakterystyczną chrypką.

Zaliczana jest do grona najlepszych polskich aktorek

Widzowie pamiętają ją z wielu ról, choćby tej w Sa mochodziku i Templariuszach, Dziewczynach do wzięcia, Vabanku, Seksmisji czy popularnych serialach, jak Lokatorzy.

W swoim życiu miała moment zwątpienia – chciała zrezygnować z uprawiania zawodu aktorki. Przez kilka lat sprzedawała samochody sprowadzane z zagranicy. Działała też w lokalnym samorządzie jako radna. Ale przekonała się, że aktorowi trudno jest oszukać przeznaczenie. Wróciła przed kamerę i ciągle jest bardzo aktywna. Nie potrafi też żyć bez mężczyzn bo, jak mówi, lubi być uwieszona przy męskim krawacie.

Ma za sobą związek z reżyserem Januszem Kondratiukiem (71), a od ponad 30 lat jest związana ze Zbigniewem Pernejem (67), inżynierem. Stworzyła z nim niebanalny, bajkowy dom na peryferiach Warszawy, pełen pamiątek i bibelotów. Tu, razem ze swoimi psami, odpoczywa najlepiej.

JA

Więcej na temat:Electronic Arts | aktorka | lokatorzy

Zobacz również

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.