Reklama
  • Środa, 1 lipca 2015 (09:30)

    Kobiety porucznika Borewicza

Ostry w walce z przestępcami, a przy tym pełen uroku. Bezlitosny łamacz damskich serc.

Reklama

Porucznik Sławomir Borewicz, którego znakomicie zagrał Bronisław Cieślak, przez widzów nazywany był „Jamesem Bondem Milicji Obywatelskiej”. Nie chodziło o bliską agentowi MI6 skuteczność w tępieniu zła, a o sposób, w jaki dzielny milicjant działał na kobiety.

Miał to „coś”

Ekranowych podbojów zazdrościła mu połowa Polski, druga zaś była bez pamięci w nim zakochana. Kusił niebywałym poczuciem humoru i tym nieuchwytnym „czymś”, co sprawiało, że piękne kobiety przewijały się przez jego łóżko w ilości trudnej do zliczenia.

A były wśród nich takie gwiazdy jak Grażyna Szapołowska, Grażyna Barszczewska czy Laura Łącz. Resortowy amant traktował je wprawdzie dość przedmiotowo, ale zawsze był niezwykle szarmancki. Wiedział, co to znaczy być dżentelmenem, nawet wówczas, gdy siorbał kawę ze szklanki.

Sceny z roznegliżowanymi aktorkami były jednym z atutów produkcji. – Moja babcia mówiła, że po to się żyje we dwoje, by radości mnożyć przez dwa, a kłopoty dzielić na dwoje – tłumaczył swoją słabość do dam serialowy „07”. Ale nie zamierzał szukać tej jedynej.

W każdym odcinku miał romans albo przynajmniej ognisty flirt. To, co tak pobudzało wyobraźnię widzów, dla Bronisława Cieślaka było przekleństwem. – Nie ma co zazdrościć scen łóżkowych, one są trudne, krępujące i obciachowe – stwierdził aktor.

Telewizyjny hit

Jedyną kobietą, która oparła się urokowi porucznika, była sierżant Ewa (Ewa Kuzyk-Florczak). – Borewicz nigdy nie był w jej typie – przyznała aktorka. – On był szorstkim facetem o gołębim sercu. To podobało się kobietom – ocenia z kolei Danuta Kowalska, która w serialu grała jedną z przyjaciółek naszego „Bonda”.

Czy magia Borewicza wciąż działa? Można to sprawdzić – TVP 1 rozpoczyna właśnie emisję kultowego serialu, który w przyszłym roku skończy 40 lat.

JBJ

Tele Tydzień

Zobacz również

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.