Reklama
  • Poniedziałek, 20 kwietnia 2015 (10:05)

    Teresa Lipowska i jej rola w serialu "Barbara i Jan"

Do serialu Barbara i Jan Teresa Lipowska (78) ma wyjątkowy sentyment. To był jej filmowy debiut, o czym chętnie mówi przy każdej okazji: – Byłam wtedy taka młoda… Nie pamiętam tylko, w jakich okolicznościach trafiłam przed kamerę, ale wiem, że byłam z tego powodu bardzo szczęśliwa i dumna – wspomina.

Pani Teresa miała wtedy 27 lat i uchodziła za jedną z piękniejszych aktorek. To ona, w roli ponętnej robotnicy w odcinku Reportaż, kokietowała reportera Jana Buszewskiego (Jan Kobuszewski). Nigdy nie żałowała swojego zawodowego wyboru, chociaż miała zostać pianistką. Myślała też o medycynie.

Reklama

Za namową polonistki poszła jednak do szkoły aktorskiej. I tak się szczęśliwie złożyło, że przez 56 lat na scenie, nie zdarzył jej się nawet jeden dzień bez pracy! Jeśli nie grała akurat w jakimś filmie, to występowała w kabarecie Dudek, lub nagrywała coś dla radia. Jak sama mówi, zawsze była pazerna na pracę. – Nie mogę bez niej żyć! I bez kwiatów – dodaje. Zagrała w ponad 160 spektaklach i w 70 filmach. Telewidzowie pokochali ją za rolę Barbary Mostowiak w serialu M jak miłość. Dla ponad 10 milionów widzów stała się ideałem matki, żony i teściowej.

Jej małżeństwo z rosyjskim operatorem filmowym Aleksandrem Lipowskim (†82) trwało tylko trzy lata. Mimo, że się rozwiedli, aktorka do dziś nosi jego nazwisko. Swojego drugiego męża, aktora Tomasza Zaliwskiego (†77) poznała w teatrze. Przeżyła z nim szczęśliwe 44 lata, a po jego śmierci długo nie mogła dojść do siebie. Mimo to uśmiech nigdy nie schodzi z jej twarzy.

Dumna jest z syna ekonomisty Marcina Zaliwskiego (41) i dwojga wnucząt: Szymona (12) i Ewy (7). Aktorka prowadzi bardzo aktywne życie. Można ją zobaczyć jeżdżącą na rowerze w stołecznym Lesie Kabackim, pływającą w basenie i podczas długich spacerów. Dba o kondycję fizyczną, bo postanowiła sobie, że dożyje stu lat!

Więcej na temat:Barbara i Jan | Nie | O.N.A. | Jerzy Dudek | Pani

Zobacz również

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.