Reklama
  • Czwartek, 17 grudnia 2015 (11:05)

    Zaczynali w Radiu Romans

Małgorzata Foremniak

Reklama

Rola Dominiki Wojciechowskiej była drugą serialową kreacją w dorobku aktorki (kilka miesięcy wcześniej zaczęła grać Ewę w „Banku nie z tej ziemi”).

Ale dla większości widzów właśnie rola ambitnej dziennikarki w „Radiu Romans” stanowi początek telewizyjnej kariery artystki. Potem były większe epizody w „Matkach, żonach i kochankach” i „Ekstradycji 2”, no i nadszedł rok 1999, a z nim rola doktor Zosi w „Na dobre i na złe”.

Tomasz Bednarek

Stefan Chocholak, czyli dziennikarz śledczy, to pierwsza duża rola w karierze aktora. Wcześniej zdążył się tylko „przewinąć” w telewizyjnym filmie „Powrót”. Ale trudno się dziwić, artysta w 1994 roku, w którym ruszyły zdjęcia do serialu, miał dopiero 24 lata a rok później obronił dyplom PWST we Wrocławiu.

Ale za to po zakończeniu zdjęć do „Radia Romans” na brak propozycji nie mógł narzekać. Jedną rolę, którą wtedy przyjął, gra do dziś – Jacka Boreckiego w „Klanie”.

Beata Ścibakówna

Zanim trafiła do obsady serialu, mogliśmy ją oglądać m.in. w spektaklach telewizyjnych – „Na szkle malowane” czy „Na dnie”. Pojawiła się też na moment w serialu „Czterdziestolatek. 20 lat później”.

Ale dopiero w „Radiu Romans” widzowie mieli szansę dostrzec jej talent dramatyczny. Grana przez nią Barbara tkwiła w tragicznym trójkącie – jej mąż i kochanek byli najlepszymi przyjaciółmi. Jej późniejsze role też były niejednoznaczne...

Renata Dancewicz

Rok 1995 był dla aktorki bez wątpienia przełomowy. To właśnie wtedy jej kariera ruszyła z kopyta – zagrała w filmie „Pułkownik Kwiatkowski” i dołączyła do obsady serialu „Ekstradycja”.

Ale wszystko zaczęło się kilka miesięcy wcześniej od roli Agnieszki Piotrowskiej w „Radiu Romans”. To dla niej redakcyjny uwodziciel Antoni Wereszczaka (Mirosław Baka) całkiem stracił głowę. Dziś nadal czaruje mężczyzn, ale teraz w „Na Wspólnej”.

Świat Seriali

Zobacz również

  • Może i śmieszy, może i jest propagandowo-naiwny, ale dla wielu to sentymentalny rzut oka na lata młodości, gdy 07 był naszym swojskim Columbo czy Kojakiem. Serial „07 zgłoś się” kończy 40 lat. więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.